Plecak czy tornister – wybory to nie zmory

0
Share

Witamy Was bardzo serdecznie!!!

Jest nam niezmiernie miło, że jesteście dziś tutaj z nami.

Długo zastanawiałyśmy się od jakiego tematu zacząć naszą nową przygodę z pisaniem. Co może zainteresować rodziców w środku, tak długo wyczekiwanych, wakacji?

Od słowa do słowa i temat sam wskoczył nam na klawiaturę. Temat trochę przewrotny, ale cóż , wizja powrotu dzieci do szkoły  jest już coraz bliżej.

Pierwsze pytanie, które nasuwa nam się zaraz po przekroczeniu progu sklepu.  Co wybrać: plecak czy tornister ???

Doświadczyliście tego uczucia  , kiedy stoicie w sklepie, ściany mienią się od zabawek i akcesoriów  dla dzieci, półki uginają się pod ciężarem najróżniejszych produktów, od kolorów prawie  dostajemy bólu głowy, od ilości oczopląsu ( oczopląs- rytmiczny, niezależny od naszej woli ruch  gałek ocznych) i wciąż nie mamy pojęcia co wybrać. Do tego starszy chce siku, młodsza ciągnie nas za nogawkę, bo właśnie  znalazła tę jedyna, ukochaną, sto pięćdziesiąta dziewiątą zabawkę i oczywiście musi ją mieć. My dzielnie stoimy, pot spływa nam po plecach, z każdą minutą tętno i ciśnienie wzrasta, chcemy szybko i sprawnie podjąć decyzję, kupić i wyjść. Marzy nam się popołudniowa kawa. (Uwaga! Jeśli nasze ciśnienie niebezpiecznie wzrośnie nie pijmy tej kawy.)

Ale… no właśnie jest to ale. Nie mamy pojęcia  od czego zacząć wybór.

Spieszymy Wam z pomocą!

Przede wszystkim to, co nasze pociechy mają na plecach, powinno być dostosowane do wieku i masy ciała dziecka.

Czy wiesz , że zapakowany plecak czy tornister powinien ważyć maksymalnie 10-15% masy ciała dziecka?

TORNISTER

Tornistry sprawdzą się w przypadku dzieci młodszych, 7 i 8 -letnich. Dlaczego? Już odpowiadamy. Tornistry, choć zwykle trochę cięższe od plecaków, są sztywniejsze. Maluch, który dopiero zaczyna przygodę z edukacją, będzie mógł go stabilnie postawić, szeroko otworzyć i mieć swobodny dostęp do wszystkiego co ma w środku. Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci nie są mistrzami cierpliwości, a problemy z wyszukaniem drugiego śniadania, flamastrów czy zeszytu mogą wyprowadzić z równowagi nawet największego aniołka. Może to być dla dziecka sytuacja stresująca. Wspierajmy nasze dzieci, również wtedy, kiedy nie ma nas w pobliżu ?

Co ważne, tornister jest krótszy i szerszy w stosunku do plecaka. Umożliwia to łatwiejsze dopasowanie  do niższego wzrostu dziecka.

PLECAK

Plecaki polecamy dla starszych dzieci, od ok.8- 9 roku życia. Takich dzieci, które są już zaznajomione z realiami szkoły. Plecaki są lżejsze, ale też bardziej miękkie. Z jednej strony trudniej jest w nich znaleźć małe przedmioty. Z drugiej strony dają dzieciom większą swobodę ruchu. Jest to ważne zarówno podczas przemierzania szkolnych korytarzy, jak również podczas drogi z oraz do szkoły, często w towarzystwie roweru, hulajnogi czy deskorolki. Plecak, w porównaniu do tornistra, jest dłuższy , co daje nam możliwość lepszego dopasowania do wyższego i wciąż rosnącego dziecka.

A Wasze dzieci wolą plecaki czy tornistry? Czekamy na Wasze komentarze!

Zobacz również